Tigu vupsab välja…

Google tõlge sõnapaarile”pop up” üheks variandiks on  “välja vupsama! . Tegelikult on see vahva sõnapaar,  hakkan seda raudselt kasutama.

Kuna me oleme Pikal tänaval teinud ka varem “välja vupsamisi” ja siis tegutsenud alaliselt ning alustanud ja lõpetanud, et mis sel korral teisiti on, võib tekkida küsimus.

Teisiti on see, nagu ma kord juba kirjutasin- selle koosseisuga  kes me oleme,  me enam pikki projekte ette ei võta. Vupsamegi aegajalt välja ehk tulevikus…Mina ise ei julge küll öelda, et ma enam iial Eestis nn.päris restorani ei tee, sest elu võib alati plaanidesse korrektuure teha oma julmal moel.  Kuid praeguse seisuga tõesti- uuest aastast hakkan ennast valmistama ette Portugali projektiks, asjad majaostuga liiguvad aeglaselt, aga liiguvad.

Ma usun, et kõik, kes on endale kodu otsinud, teavad kui vaevaline ja raske protsess see on. Ja kujutage ette olukorda, kus sa valid  aasta otsa maju  internetist välja ja siis oma puhkuse ajal käid neid maju vaatamas. Puhkuseks on seda raske nimetada!

Lisaks-  enamus neist majadest ei kõnele sinuga. Midagi sellist, et  kui  sisened ruumi, on hea tunne, et ei peaks ajusid ragistama, mis kõik peab ümber tegema, et see hea tunne tekiks. Olen muide täiesti veendunud, et halva auraga majale ei suuda ka parim sisearhitekt ja -kujundaja  head energiat sisse puhuda. Väga esoteeriline jutt, aga nii ma olen tundnud neid kümneid maju külastades.

Ning aed on oluline- viljapuud ja  ilupõõsad, et igal aastaajal midagi õitseks ja aasta ringi oleks värskeid puuvilju oma aiast võtta- pole ju teab mis suured soovid, aga väga raske on sellist maja leida .

Ühesõnaga veel maja ei ole, aga tegeleme ja protsess käib . Miks ma sellest kirjutan- lihtsalt et teada anda,  et see pole päris kodu, vaid plaanis on teha Portugalis väike külalistemaja. Külalistemaja vajab ju külalisi, seega on vaja infot jagada🙂

Tuleviku heietustest nüüd Tigu juurde tagasi.

Kuna “välja vupsamisel” võiks olla ka mingi  kandev teema, siis seekord me mõtlesime ühendada oma jõud ja energia koos sellise toreda söögikoha ja vinoteegiga nagu Kuressaares asuv “Prelude”.

Meie lood on üsna sarnased Kuressaare vinoteegi perenaisega- alustasime aastal 2006, mõeldes müüa ja propageerida head veini ja sinna juurde  suupisteid. Kuid tapa kultuur Eestis ei edene, sest see eeldab suurt  rahvamassi  kes läbi astuks, võtaks klaasi veini ja mõned tapad ja läheks edasi. Seda suurt rahvamassi meil nimelt pole. Niisiis oleme mõlemad arenenud söögikohaks. Meie jäime Vahemere köögi peale, Ülle köök on Saaremaa tooraine põhine.

Minu jaoks on Vinoteek Prelude Kuressaare nr.1 koht. Kuigi ma ei saa jätta kiidusõnu jagamata ka teistele kohtadele- Kuursaal sel aastal 5+, GoSpa-sse alati võib julgelt minna,  Mais oli tip-top,  väga hea teenindus on endiselt La Perlas(sobib neiks päeviks kui tahadki pizzat ja lastega välja söömaminemiseks parim koht)

Ülle juures on aga see miski, mis meil oli Vilmsi tänaval ja  seda miskit me kolides Pikale tänavale ei suutnud kaasa tuua. See haakub sellega, mis ma kirjutasin eespool õige maja leidmise kohta. Inimese ja ruumi energia peavad sobima. Mulle Pika tänava ruum ju iseenesest meeldib, kuid  kuna ta on nii suur,  siis  me ei oska teda alati soojusega täita.  Viga on loomulikult meis, mitte ruumis.. Me oleme sellele ajaloolisele pinnale liiga lahjad.

Me oleme 2 suve saarel käinud tööd tegemas ja nende suvedega on Üllega ka tugevad sõprussidemed tekkinud ja seega on fun koos hea sõbraga, kelle kokakunsti suur austaja olen,  koos kokata.

Ülle menukid on ta tapastaldrik, õrnsoola siig, kohalik kala, Saaremaa ulukid- hirv ja metssiga. Minul on hea meel, et neid võrratuid toite saab nüüd Tallinnas pakkuda.

Ja Tigu menukid ei kao samuti kusagile- austrid, krevetid, homaar, tuunikala, veenuskarbid, kammkarbid, kalad jne. saavad esindatud olema.

Ja muidugi on meeskonnas Sten, Merilin ja Ines!

3.november – 22. detsember   K-L 17.00-22-00. Ootame!

Pildil Kuresaare Vinoteek Prelude

prelude2

ja Vinoteegi perenaine Ülle

ylle

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s