Where to eat in Muhu ?

Kõigepealt muidugi meie juures Tigu by the Seas, sest meil on rikkalik menüü ja kõige ilusam terrass tervel saarel🙂

padaste

Meie menüüst leiab mereande, kalu, taimetoite ja mahe farmi liha. Grillile hakkame panema  ka kohalikku mahedat Saaremaa veist,  Sandla Karjamõisast.  Nende tõupuhtad maheveised on kasvanud poollooduslikel rannakarjamaadel ja loopealsetel, toitunud suvel mereäärsest taimestikust ja rüübanud joogiks merevett. Veiste  elu on olnud stressivaba, lisasööta ja ravimeid ei anta.. Talvel on söödaks mahehein ja mahesilo.

Samas me ei sea eesmärgiks, et toode peab olema kohalik. Meie eesmärk on, et toode peab olema mahe ja kui kohalik turg parasjagu seda ei paku, siis pakume välismaist. Aed- ja köögiviljad tulevad suvel Rautsi talust.

Selle suve hitiks on kokteil Hugo-vahuvein, leedriõie siirup, münt, laim  ja mullivesi. Lahja ja maitsev. Lisaks on meil suur dzinnivalik, head toonikud.  Veinivalik on  ka superluks-need, kes eelmisel aastal nutsid  veinivaliku üle, mille üle ei olnud meil sõnaõigust, peaksid sel aastal küll rahul olema. Meil on ka suurepärane klaasiveinide valik.

Alexander, kindlasti parim gurmeerestoran saarel. Internatsionaalne köögimeeskond, chef de cuisine Matthias Diether’i juhtimisel, pakub ” La cuisine innovante’i” , baasiks meie Läänemere saarte tooraine ja köök. Mina isiklikult olen täielikus vaimustuses nende krõbedast põdrasamblikust, mis oli üheks lisandiks pardiconfit juures, mis pakuti peakoka tervitusena.

Muhu Kalakohvik, Liiva keskuses. Toolid on juba õuess, kuid kuskil pole infot, kas nad on juba avatud. Aga kindlasti kohe-kohe avatakse:)  Koht kuhu peab kindlasti minema-aus kohalik söök!

Täiendatud: Kalakohvik avatud! Avatakse kell 12.00, sulgemisaeg sõltub ilmast, rahvahulgast, pererahva jõudlusest jne, aga perenaine ütles, et kl 18ni enamasti üritatakse ikka olla.

13444082_10153463328460683_778380871_n (1)

 

Muhu restoran,  Liiva keskuses, avati üleeile. Arvatavasti on tore koht, kus käia koos kohalike külainimeste ja suvitajatega suurelt ekraanilt jalgpalli vaatamas. Ei ole veel neile külla jõudnud, aga kuna meie elamine on ka Liival, siis kindlasti me jõuame sel suvel mitmeid kordi sinna.  Eelmisel suvel toitu rahvas ei kiitnud, vast on restorani nimi see, mis kriitikat tekitab. Kui kõrtsiks ennast kutsuda, siis ei pahandata pubitoidu peale.

Täiendatud: Väga vahva koht ja söök maitsev! Peremees ütles, et menüü täieneb, terrassile seatakse üles barbeque ahju. Isegi küüslaugu leivad olid siin nipiga ja väga maitsvad! “Aitab” söömiseks ka ilma jalgpallita🙂 Sel aastal kannab restoran nime Koost, mis muhu keeli lusikat tähendavat.

13441511_10154285016343308_415241243_o

Kohvik Koek ja Moes– siin oleme me juba mitu hommikut käinud ja oleme rahul- kodused pirukad, super hea heeringa võileib, kodune kartulisalat. Asub meierei majas, samas uksest kus asub Muhu Leib.

Muhu Veinitalu  esineb sel aastal igapäevaselt tagasihoidliku menüüga, aga  süüa saab. Menüüs on olemas  kala päevasaagist.  Nende missioon ongi pigem lugusid ja legende rääkida- sellest, mis oli ja sellest mis gigantsed plaanid koha omaniku väimehel selle kohaga on.  Vahva oleks kui ideed saaksid teoks, skeptikuna ma nende teostumisse muidugi ei usu, aga samas hoian pöialt, et mul ei oleks õigus, sest mis mul veini armastava inimesena saab selle vastu olla kui tulevikus Muhu vein teeb Burgundia veinile ära🙂

Nädalavahetustel on seal huvitavaid  esinejaid koos koopalamba õhtusöökidega.  Minge kuulake neid fantaasiarikkaid  lugusid oma kõrvaga!

Lõunarannasadama kohvik– pakutakse suppi, tortillasid ja jooke.

Muhu kalapoe ette ehitatakse ka burksiputkat parasjagu.

Rohkem ei oskagi midagi soovitada, kindlasti hakkan seda postitust täiendama. Jutud käivad, et Liivale tuleb ka  liharestoran, mis kohe-kohe avatakse- ootame pikkade silmadega ja anname teada! Mida rohkem kohti, seda enam on põhjust saarele tulla!

Ühesõnaga- Muhus suvel nälga ei jää, ei ole nii hull nagu kevadel Alexandri peakokale soovtiati praami peale sööma minna kui ta uuris kus Muhus peale Pädaste veel süüa võiks saada🙂

P.S. Kuna tegemist ei ole sõltumatu väljaandega, siis loomulikult on Tigust kõige pikem jutt  :)

One thought on “Where to eat in Muhu ?

  1. Muhu restorani probleem oli eelmine aasta mitte see, et seal pakuti pubitoitu, vaid see, et see oli halb pubitoit. Maitsetud pelmeenid, rääsunud maitsega fish & chips jne. Käisin kiikasin üle ukse, selleaastane menüü tundub olevat kohalikuma olekuga ja ehk ka maitsvam, sest pidada uued operaatorid olema.

    Muhu kalakohvik Liival on nüüd avatud iga päev kl 12st. Sulgemisaeg sõltub ilmast, rahvahulgast, pererahva jõudlusest jne, aga perenaine ütles, et kl 18ni enamasti üritatakse ikka olla.

    Lõunaranna sadamas pidi suuremale pundile ettetellimisega saama ka suurel pannil tehtud paellat, lisaks on neil olemas pizza-ahi.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s